English    
Atlas Poligon Atlas Güvenlik Atlas EGS Atlas Hizmet
                   Atış Alanı Türleri
                   Hedef Sistemleri
                   İmalatta Kullanılan Sistemler
       Atış Eğitimi
Atlas Güvenlik - Atis Poligonu
HEDEF SİSTEMLERİ


Elektromekanik Hedef Sistemleri

ElektroMekanik Hedefler:

1)YATAR/KALKAR HEDEF

Yatar kalkar hedefler, portatif ateşli silahların kullanımı için kısa süreli periyotlarla hareket ettirilir. Cihaz, açık ve kapalı atış alanlarında monte edilmek üzere tasarlanmıştır ve gizli hedeflerin hedef düzleminde çabucak yerleştirilmesi sayesinde atış eğitiminde çok çeşitli antrenman imkanları sağlar. Kumanda işlemi, ya bilgisayar üzerinden ya da basmalı butonlar ile gerçekleştirilir. Cihazın çalışma alanı 90º dir ve hedef tutucunun dikey ve yatay pozisyonu ile belirlenir (Kalkık hedef/Yatık hedef). Hedef tutucu da bulunan bir algılayıcı sayesinde hedefteki tüm isabetler kaydedilir, yukarıda belirtilen kumanda cihazına iletilir ve orada gösterilir.

2) DÖNER HEDEF CİHAZI

portatif ateşli silahların kullanımı için kısa süreli periyotlarla hareket ettirilir. Cihaz, açık ve kapalı atış alanlarında monte edilmek üzere tasarlanmıştır ve özellikle dost/düşman seçeneği sayesinde reaksiyon atış antrenmanları için uygundur. Kumanda işlemi ya bilgisayar üzerinden veya basmalı butonlar ile gerçekleştirilir. Cihazın çalışma alanı 180º dir. 0 konumundan başlayarak, 90º sola; dost veya 90º sağa; düşman. Hedef tutucu da bulunan bir algılayıcı sayesinde hedefteki tüm isabetler dost ve düşman isabetler olarak ayrı ayrı kaydedilir.

3) YATAR/KALKAR/DÖNER HEDEF CİHAZI Yatar/kalkar/döner hedef cihazıyeni bir modeldir ve bir döner hedef ile bir yatar/kalkar hedef kombinasyonudur. Hedef tutucuya sıkıştırılmış olan dost/düşman hedef, hem yatık hem de kalkık durumda iken dost konumdan düşman konumuna, (ve tersine) döndürülebilir. Cihaz açık ve kapalı atış alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dost konumdan düşman konumuna 180ºlik bir dönüş yaklaşık 0,3 saniyede gerçekleşir. Dost/düşman hedefin kalkma süresi yaklaşık 0,6 saniyedir. Hedef tutucu bir algılayıcı ile donatılmıştır ve bu sayede dost ve düşman kısımlarındaki tüm isabetler sayılır. Yatar/kalkar/döner hedef cihaz ’ün kumanda işlemi ya uygun yazılıma sahip bir bilgisayar üzerinden interface kart yardımı ile, ya da manuel olarak tuşlu kumanda ile gerçekleştirilir. İstek üzerine bu cihaz nötr konumlu (orta konum) olarak da teslim edilebilir.

4) İNER/KALKAR HEDEF CİHAZI

özellikle, hedefin yatıp kalkması için gerekli olan yer darlığı çekilen durumlar için tasarlanmıştır ve hem dahili hem de harici olarak kullanılabilir. Bir siper arkasında (pencere boşluğu veya göğüs siperi) yerleştirildiğinde siluet hedef bir daire yayı oluşturan bir hareket rotası ile atış konumuna hareket ettirilir. Taktik atış antrenmanı için etkili bir hedef cihazıdır. Bu cihazın kumanda edilmesi, taşıyıcı çerçeve ve batarya ile uzaktan kumandalı olarak gerçekleşir.

modeli ise bilgisayar aracılığı ile kontrol edilir ve tercihen sabit olarak kurulur. Her iki modelin fonksiyon şekli aynıdır. Yani bir elektrikli motor, hedef tutucuya tutturulmuş olan hedefi atış konumuna hareket ettirir. Hedef tutucu, hedefteki tüm isabetleri kaydeden ve sonuçları kumanda birimine (RC50 veya bilgisayara) gönderen bir atış algılayıcısı ile donatılmıştır.

5) KAYAR HEDEF CİHAZI

Ana Organlar - Raylı konstrüksiyon - Hedef taşıyıcı direk adaptörlü hedef taşıyıcı vagonun çekme ipi - Hedef taşıyıcı direk


             

Kayar Hedef Sistemleri

Atıcılık Fonksiyonlarını geliştirmek ve ilave beceri kazanmak için geliştirilmiş Hedef Sistemleridir.

Ana Organlar

- Raylı konstrüksiyon
- Hedef taşıyıcı direk adaptörlü hedef taşıyıcı vagonun çekme ipi
-Hedef taşıyıcı direk

İlave Teçhizat

Gece atış çalışmaları için hedef aydınlatma
MG, Düello, Otomatik v.s. Gibi değişik programlar


       

Tavandan Çağırmalı Hedef Sistemleri

Her Türlü Poligonda kullanılan Klasik Tavandan Çağırmalı Elektromekanik Hedef Sistemleridir.
ATLAS Poligon tarafından geliştirilen kendi sistemi ile hedefler kendi sensörleri yardımı ile her 5 m.de bir duracak şekilde programlanmaktadır.


       

Sürpriz Hedef Sistemleri

Sürpriz hedef sistemi çeşitli uygulamalar için iç-,ve dış-alanlarda kullanıma yönelik olarak tasarlanmıştır, ve dağlık, ormanlık alanlar veya askeri ya da polis-eğitim-alanları gibi değişik bölgelerde kurulabilir.

Hafif alüminyum muhafazası ile her türlü hava şartlarına dayanıklı bir yapıya sahiptir.


                 

Havalı Silahlar İçin Çağırmalı Hedef Sistemleri


       

Elektronik Hedef Sistemleri

UIT ELEKTRONİK HEDEF SİSTEMLERİ

ATLAS, mekan ve zaman kısıtlamalarını aşarak,amaca ve ihtiyaca yönelik tüm istekleri değerlendirip, uzman personelinin deneyim ve bilgilerini de katarak kusursuz atış poligonları inşa etmeyi kendine hedef seçmiştir. Poligonların projelendirilmesi aşamasında,müşteri isteklerini hiçbir zaman göz ardı etmeyen ATLAS,amaçları için doğru sistemler seçmesinde müşterilerini yönlendirmekte,Uluslararası Atış Standartları konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Açık poligonların can güvenliği açısından oluşturduğu potansiyel tehlikeninher zaman farkında olan ATLAS, Dünya Standartları’ndan asla ayrılmadan,can ve mal güvenliğini her zaman ilk planda tutmaktadır.Söz konusu can ve mal güvenliği olunca, ATLAS, hiçbir ilkesinden ödün vermemeyi kendisine ilke edinmiştir.

10 metre elektronik hedef sistemi

25m elektronik hedef sistemi

50m-100m kk tüfek tabanca elektronik hedef sistemi


 

Diğer Hedef Sistemleri


   

İnteraktif Hedef Sistemleri


       

www.atlaspoligon.com.tr © 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Atlas Poligon Ticaret Limited Şti.
Designed By Ege Bilişim Ve DanışmanlıkSitemiz Kere Görüntülenmiştir.